Dobry kamerzysta ślubny — Jak go rozpoznać?

Komentarzy:1 brak ocen

Zdjęcia ślubne to jedna z najważniejszych pamiątek, jakie może dostać świeżo upieczone małżeństwo. Bardzo podobnie ma się sprawa filmu weselnego, na którym ujęte są najważniejsze ujęcia z przygotowań panny młodej i pana młodego, sama ceremonia zaślubin oraz zabawa weselna z gośćmi. W poniższym artykule doradzamy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kamerzysty weselnego.

Na co zwracać największą uwagę przy wyborze kamerzysty ślubnego?

Każdy profesjonalny kamerzysta winien posiadać swoje portfolio, jakie będzie w stanie przedstawić. Istnieją przeróżne style i techniki robienia ujęć tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio paru kamerzystów, aby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie najlepszego. 

Kiedy zabrać się za poszukiwania kamerzysty na wesele?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości filmowania będziecie chcieli oczekiwać. Generalnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeżeli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Z całą pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże ograniczacie sobie pole manewru i narażacie się na wyższe koszty za taką samą usługę.

Jakie zadania postawić przed kamerzystą ślubnym?

Doświadczony kamerzysta powinien mieć dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz komputerem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest sprawą, którą zawsze warto zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, można z łatwością zauważyć, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Niewątpliwie – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam najbardziej będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować niesamowitą pamiątkę, z której będziecie mieć radość na wiele lat.

Ile najczęściej kosztuje usługa kamerzysty podczas ślubu i wesela?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w czasie uroczystości, musi go jeszcze należycie zmontować. Montaż takiego filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Trzeba także pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą określone oferty, dowiedzcie się dokładnie, co dostaniecie w ramach określonej ceny.

Jakie są podstawowe kryteria wyboru kamerzysty na ślub?

Zdecydowanie doradzamy, aby młodzi zdecydowali się na wybór kamerzysty dopiero wówczas, gdy obejrzą jego inne realizacje. Dzięki temu młoda para będzie utwierdzona w słuszności swojego wyboru. Dzięki wnikliwemu zapoznaniu się z portfolio danego operatora będzie można także nie tylko ocenić jego pracę, ale także zainspirować się, zwłaszcza wówczas gdy brakuje nam pomysłu na to, jak ma wyglądać nasz film. 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Regina Kamińska

Ja swojego kamerzystę poznałam po jego zaangażowaniu i doświadczeniu.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Ja swojego kamerzystę poznałam po jego zaangażowaniu i doświadczeniu.

Dodaj komentarz