Inwestowanie w kryptowaluty - czy to się opłaca?

Komentarzy:1 brak ocen

Od kiedy Bitcoin zyskał dużą popularność na świecie i uznanie wśród inwestorów, zaczęło pojawiać się coraz więcej projektów opartych o technologię blockchain, ale również wiele innych, równie konkurencyjnych i rozbudowanych. Dziś już mamy do czynienia z bardzo szybkim przypływem nowych tokenów i technologii związanych z DeFi czy NFT. Jakie są najbardziej znane kryptowaluty i jak w nie inwestować?

Inwestycje w Bitcoina

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem czy królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania doświadczonych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że póki co powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Inwestycje w Ethereum

Nie dość, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej wymienionej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

Inwestycje w Ripple

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej liczby instytucji finansowych, w szczególności banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Gdzie odbywa się zakup kryptowalut?

Na chwilę obecną, najbardziej rekomendowanymi platformami, które posiadają opcję handlu walutami cyfrowymi to specjalnie dedykowane giełdy oraz kantory kryptowalutowe.

Zanim jednak przystąpimy do zakupu swoich tokenów, należy dokonać rejestracji oraz zweryfikować swoją tożsamość. Każda renomowana platforma wymaga od swoich klientów tak zwanego KYC (z ang. know your customer), czyli właśnie weryfikacji tożsamości. Dostawcy dbają w ten sposób o to, aby nasze portfele były odpowiednio zabezpieczone. 

Komentarze
Wszystkich:1
Leon Brzeziński

Świetny artkuł. Myślę, że zachęca do dalszego pogłębiania wiedzy.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Świetny artkuł. Myślę, że zachęca do dalszego pogłębiania wiedzy.

Dodaj komentarz