Jak dobrze przygotować się na road trip po USA?

Brak komentarzy brak ocen

Masz ochotę wybrać się na podróż życia po USA, a także obejrzeć parki narodowe i rezerwaty? Chętnie pomożemy Ci z organizacją takiej wyprawy. Jeśli nie wiesz, jak wyglądają możliwości transportu, noclegu oraz co warto zabrać ze sobą, przychodzimy z pomocą! Zaplanowanie wycieczki po USA nie jest łatwe, szczególnie jeśli to Twój pierwszy raz. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Wybór samochodu na podróż po USA

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – w końcu musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo słabo rozwinięty. Stąd załatwienie kwestii związanych z wynajęciem samochodu to kluczowa sprawa.

Po pierwsze trzeba zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, oraz w jakim je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że zwrócenie wynajętego samochodu w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z większymi kosztami. Prócz tego ważne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Ponadto należy pamiętać, że kierować autem może jedynie ta osoba, na którą zostanie ono wypożyczone, żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o wykupieniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość trasy, czyli na ile dni należy wynająć auto.

Wynajem samochodu – jak wygląda w USA?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się zawiły, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz właściwie przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat czy kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wyżej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Jakie parki narodowe w USA musisz zobaczyć?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie przepiękne oraz warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, można odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze oczywiście Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion lub Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest wiele i bez trudu można zaplanować znakomitą trasę ze względnie krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest zwykle płatny, możemy opłacać wstęp osobno do każdego parku, albo opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, należałoby zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, aby mieć pojęcie, na które szlaki powinno się udać i nie marnować zbyt wiele czasu.

Zwiedzanie parków narodowych – co musisz wiedzieć?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed zachodem. Należy pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingu, bowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne i umieją dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Możliwości spania na roadtripie są rozmaite, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to dużo wcześniej. Kolejną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a oprócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, jakich jest mnóstwo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Co spakować do walizki na podróż po USA?

Najważniejsze jest, aby nie zabierać całego ekwipunku na camping do walizki. Może to sprawić, że cena za transport do USA z Polski wyniesie więcej niż zakup nowego sprzętu w sklepie już na miejscu. Warto sprawdzić ceny za bagaże, ale w większości przypadków będzie to nieopłacalne. Z kraju weź tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a w supermarkecie zaopatrz się w ekwipunek, a oprócz tego apteczkę i filtrowaną butelkę na wodę.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz