Jak powinno wyglądać dobrze zorganizowane miejsce pracy?

Komentarzy:1 brak ocen

Swoje miejsce pracy należy sprzątać regularnie i nigdy nie zaczynać pracy, kiedy na biurku jest bałagan. Szukanie dokumentów w stosie papierów, czy swoich notatek, które gdzieś się zapodziały, to niepotrzebny stres i strata czasu. Czasami wystarczy odkładać rzeczy na swoje miejsce i porządek robi się sam. Faktem jest, że systematyczne dbanie o swoje stanowisko pracy, wspomaga jej wydajność i szybsze osiągnięcie zaplanowanego celu. Do dzieła!

Powody, dla których porządek w miejscu pracy jest ważny

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Porządek na biurko — Kilka prostych sposobów  

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Jak pracować w skupieniu i nie dać się rozpraszać w pracy?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Korzystanie z internetu w czasie pracy jest pewnego rodzaju pułapką. Nie jest łatwo bowiem narzucić sobie rygor i używać go tylko i wyłącznie na potrzeby obowiązków. Najprościej byłoby odciąć się kompletnie od sieci, ale nie jest to możliwe. Dlatego musimy co i rusz opierać się pokusie używania internetu na potrzeby, niezwiązane z naszą pracą. Trzeba to wyćwiczyć, a efekty pojawią się szybko i będziemy z nich bardzo zadowoleni. Spokojne, niczym niezakłócane miejsce, w którym pracujemy, pozwala skupić się na celach, które sobie wyznaczamy. Nie ma nic przyjemniejszego, niż po skończonym dniu w pracy, uśmiechnąć się do siebie z satysfakcją, że dało się z siebie wszystko.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Wszystkich:1
Leon Brzeziński

Bardzo przestrzegam zasad, które pozwalają mi utrzymać porządek w miejscu mojej pracy.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Bardzo przestrzegam zasad, które pozwalają mi utrzymać porządek w miejscu mojej pracy.

Dodaj komentarz