Sprzedaj z zyskiem mieszkanie i ciesz się gotówką!

Brak komentarzy brak ocen

Rynek nieruchomości mieszkań jest konkurencyjny. Sporo osób chce sprzedać swoje mieszkanie z zyskiem i najlepiej, gdyby to było jak najszybciej. Jednak nie każdy chce lub może kupić od nas mieszkanie. Niektórzy byliby bardziej zainteresowani wynajmem. Ty natomiast potrzebujesz szybko pieniędzy! Nie jest to łatwy temat, ale z naszymi wskazówkami wyróżnisz swoje ogłoszenie sprzedaży i szybciej będziesz miał gotówkę w ręce!

Wycena mieszkania. Formalności, procedura, koszty!

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, powinniśmy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma paru właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest poprawna analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy traktujący sprzedaż odpowiedzialnie ma obowiązek upewnić się, że nie poniesie kosztów podatkowych związanych z transakcją i pieniędzmi, jakie za nią otrzyma. Można się przed tym uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy kupiliśmy mieszkanie i po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę chcemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy opisane wyżej formalności, powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką potencjalną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona poświęcić na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na naszej stronie dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Kiedy została wybudowana nieruchomość? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również, czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają. Jest to ciężkie zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przygotowaliśmy najistotniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów oraz usterek, jak na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale dodatkowo dla swojego spokoju oraz komfortu.

Nada to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wyniesienie śmieci. W trakcie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym domownikom wyjście na spacer, do kina, bądź do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak promować mieszkanie w internecie?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych codziennie do sieci. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy dobranej reklamy, dzięki, której nie tylko wzrośnie ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów i maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca.

Kontakt z osobą zainteresowaną kupnem mieszkania oraz negocjacje!

Rozmawiając z potencjalnym klientem, musimy pamiętać, że to my chcemy sprzedać mieszkanie. Bardzo dobrym pomysłem będzie podanie w ogłoszeniu informacji o możliwych dniach i godzinach do kontaktu. Jeżeli jesteśmy bardzo zajęci, to można pomyśleć o pośredniku, który spotka się z kupującym zamiast nas. Jeśli pojawia się temat negocjacji ceny, to dobrze by było, aby nie reagować emocjonalnie. Najlepiej zachować spokój! Można również poprosić o czas na zastanowienie się.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz