Dowiedz się, które narzędzia ogrodowe są bardzo przydatne w pielęgnacji trawnika?

Brak komentarzy
5.00 / Głosów: 1

Każdego roku, kiedy nadchodzi wiosna i pierwsze promienie słońca, przypominamy sobie o ogromie obowiązków czekających nas w ogrodzie. Wspaniały i uporządkowany ogród potrzebuje przede wszystkim chęci i dużego zaangażowania, ponieważ wiele czynności jest powtarzalnych. Większość osób posiada przydomowy trawnik, o który należy odpowiednio dbać, by wyglądał estetycznie i zielono. Dzisiaj opisujemy narzędzia ogrodowe, które nam pomogą w pielęgnacji trawnika! Zapraszamy.

Kosiarka jest głównym narzędziem ogrodowym podczas pielęgnacji trawnika!

Totalną podstawą, w którą musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednakże trzeba mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych powierzchniach trawiastych fajnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale też najbardziej wydajna. Należałoby zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania uzbieranej trawy, innymi słowy – maksymalnego mielenia zbioru oraz dystrybuowania go na koszonej powierzchni. Jest to doskonała opcja do zastąpienia kompostownika oraz nieużywania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Aerator – wspaniałe narzędzie ogrodowe, które natlenia glebę!

Jeżeli zależy nam na gładkiej i gęstej nawierzchni trawnika, warto zaopatrzyć się w aerator. Jest to pomysłowe narzędzie zaopatrzone w zintegrowane ostre kolce (czasem spotyka się również zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są również specjalne nakładki na buty do aeracji trawnika. Polega to na włożeniu na swoje buty nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, natleniamy ją.

Wertykulator – co to jest za urządzenie ogrodowe i czemu służy podczas pielęgnacji trawnika?

Pokrewnym narzędziem do aeratora jest wertykulator, chociaż podstawowa różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc najczęściej po prostu chwasty oraz uschnięte źdźbła. Narzędzie wspaniale sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa częstokroć jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu z reguły nie wygląda za bardzo okazale, jednakże nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do ponownego wzrostu.

Podkaszarka – narzędzie ogrodowe, które fantastycznie wycina trawę w miejscach trudno dostępnych!

Nie wszędzie zdołamy dojść z kosiarką, nawet tą o najmniejszych rozmiarach. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak przerwy między skalniakami, skarpy i górki, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako wyłączny robot koszący, gdyż nadaje się doskonale na małe połacie trawiaste. Poza tym skosimy nią dodatkowo wysokie pędy i trawy.

Narzędzia ogrodowe do trawnika – nożyce manualne bądź elektryczne!

Kiedy kosisz trawę kosiarką, to są miejsca, do których dostęp jest utrudniony czy wręcz niemożliwy. Są to na przykład rabaty ogrodowe zabudowane kostką granitową lub inną palisadą, ale również miejsca przy murkach czy ławkach, co niestety nie wygląda porządnie i ładnie. W takim przypadku warto zainwestować w nożyce koszące, które są w wersji manualnej bądź elektrycznej. Dzięki nożycom ogrodowym wspaniale wytniesz to, czego jest za dużo!

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz