Samochodowy fotelik – czym się kierować przy zakupie?

Komentarzy:1 brak ocen

Fotelik samochodowy dla dziecka to podstawowy element wyposażenia auta rodzica. Używa się go codziennie i odpowiada on za bezpieczeństwo malucha, dlatego tak istotny jest jak najlepszy wybór. Kwestia nie należy do łatwych, dlatego podpowiadamy czym kierować się przy decyzji i jak nie dać się oszukać.

Samochodowy fotelik dla dziecka – jak dobrać rozmiar?

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić ile ono waży. Produkty należące do kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi i wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii montowane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej dostosowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko będzie rosło. Niezbędne z tej przyczyny będą wymiany fotelików. Nie polecamy kupowania osprzętu zbyt wielkiego z myślą, że będzie nam dłużej służyć albo używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Samochodowy fotelik – czy chroni dziecko?

To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice. Na szczęście producenci wychodzą na przeciw i wykonują testy bezpieczeństwa. Jeśli produkt w skali wytrzymałości dostał notę 4 lub 5, jest wart uwagi. W przypadku niższej oceny, warto poszukać innej opcji. W końcu ochrona dziecka jest najważniejsza!

Aby wzmocnić jeszcze bezpieczeństwo fotelika, należy zastosować się do instrukcji montażu. Zapoznaj się z wszelkimi przepisami i zawsze sprawdzaj, czy dziecko ma zapięte pasy. Jeśli maluch waży poniżej 13 kg, zdecyduj się na fotelik montowany tyłem do kierunku przemieszczania się.

Komentarze
Wszystkich:1
Sandra Jakubowska

Szkoda, że nie trafiłam na ten artykuł wcześniej, bo naprawdę można się dowiedzieć z niego wielu fajnych rzeczy.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Szkoda, że nie trafiłam na ten artykuł wcześniej, bo naprawdę można się dowiedzieć z niego wielu fajnych rzeczy.

Dodaj komentarz