Skuteczna kancelaria prawna. Czy musi być droga?

Komentarzy:2 brak ocen

Konsultacja z prawnikiem to w niektórych sprawach konieczność. Nie wszystko zawsze da się sprawdzić w Internecie, na przykład na forach prawnych. Ponadto prawidłowa interpretacja kodeksów prawnych może przysporzyć wiele trudności. Wiele osób zakłada, że spotkanie z adwokatem lub radcą prawnym jest bardzo drogie. Nie musi wcale tak być. Podpowiadamy jak znaleźć atrakcyjne cenowo, ale jednocześnie fachowe usługi prawne.

Od czego zacząć poszukiwania prawnika?

Fundamentalną sprawą w naszych przemyśleniach nad wyborem odpowiedniej kancelarii i kompetentnej pomocy prawnej jest zastanowienie się – czego poszukujemy? Czy chodzi nam o sprawy z niejasnościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?

Ze względu na szerzący się trend specjalizacji, lepiej wystrzegać się pomocy u osób, jakie mówią, że posiadają wiedzę na każdy temat. Prawo jest tak ogromną dziedziną nauki, że żaden człowiek nie może znać jej każdej gałęzi, w związku z tym właśnie pozytywną cechą jest, jeśli podmiot, u którego poszukujemy pomocy, od razu precyzuje, co jest jego specjalizacją.

Drugie pytanie, jakie trzeba sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może wymagamy dłuższej współpracy. Gdy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy załatwiać osobiście w biurze kancelarii, wówczas powinno się poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Postaw na profesjonalne podejście kancelarii do klienta

W szczególności jednym z ważniejszych szczegółów, którymi może się poszczycić dobra jednostka prawna, jest właściwe podejście do klienta. Odpowiednia kultura osobista pracowników to podstawa, bez jakiej nie można się obejść.

Kolejną istotną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, tolerancja oraz ofiarowanie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Sztuka tłumaczenia zrozumiałym językiem często bardzo skomplikowanych oraz zawiłych norm prawnych również jest mile widziana.

Sprawdź podstawowe wytyczne przy poszukiwaniu kancelarii prawnej

Należyte wykształcenie oraz zdobyte doświadczenie także mówi nam sporo o jednostce, której pragniemy zlecić naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może podnieść prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat możemy w ciągu kilku minut odnaleźć w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, którą winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Gdy nie do końca wierzymy obcym ludziom i nie jesteśmy wielbicielami szukania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny bądź znajomych, gdzie szukali pomocy w analogicznych sytuacjach.

Ile kosztuje porada prawna? Od czego zależy cennik kancelarii?

Mało kto wie, ale minimalna stawka porady prawnej regulowana jest rozporządzeniem ministra sprawiedliwości. Oznacza to, że istnieje pewien limit, poniżej którego kancelaria nie może zejść. Niestety nie działa to w druga stronę. Kancelaria ma bowiem prawo do podniesienia stawek i dostosowania ich do własnych kryteriów. Pod uwagę brane są takie kwestie jak: trudność sprawy, czas potrzebny na wykonanie niezbędnych czynności, ilość przewidywanych spotkań, a nawet lokalizacja kancelarii. 

Bardzo duże znaczenie ma także doświadczenie prawnika oraz renoma kancelarii. Profesjonalny prawnik z kilkunastoletnim stażem pracy policzy zdecydowanie większy koszt usługi, niż nowy specjalista na rynku, który dopiero buduje wizerunek swojej kancelarii.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:2
Renata Zakrzewska

Naprawdę bardzo fajny artykuł, mam jednak nadzieje, że nigdy nie przyjdzie mi korzystać z takich usług.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Naprawdę bardzo fajny artykuł, mam jednak nadzieje, że nigdy nie przyjdzie mi korzystać z takich usług.

Arleta Urbańska

Moim zdaniem wszystkie porady prawne powinny być za darmo.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Moim zdaniem wszystkie porady prawne powinny być za darmo.

Dodaj komentarz