W jaki sposób wprowadzić zmiany w mieszkaniu przy niewielkim budżecie?

Komentarzy:1 brak ocen

Zakupując mieszkanie z rynku wtórnego lub tym bardziej wynajmując je od kogoś, możemy mieć problem z wprowadzeniem trwałych zmian. Zwłaszcza w tym drugim przypadku może być to niemożliwe, z uwagi na to, że zamieszkiwany lokal nie należy do nas. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w nieinwazyjny sposób zmienić otaczającej nas aranżacji. Wystarczy wprowadzić drobne zmiany. Podpowiadamy, jak tego dokonać.

Dodaj koloru wnętrzu przy pomocy modnych dodatków

W sytuacji gdy baza Twojego pomieszczenia jest uniwersalna i jednolita, niesamowicie łatwo odświeżyć ją przy wykorzystaniu dodatków i najróżniejszych elementów dekoracyjnych. Aby pokój zyskał bardzo szybko nowego wyrazu, wystarczy wymienić poduszki na kanapie i to wystarczy! Od razu czuć nową atmosferę.

Z tekstyliów szybko zmienią nastrój także wszelkie pledy i koce. Mogą być dekoracją, ale też można ułożyć je w pomysłowy sposób na kanapie, dzięki czemu zmieni się całe ich oblicze. Podobny rezultat można uzyskać za pomocą niewielkich rozmiarów wyszywanych dywaników. Są tanie i łatwo je przechowywać, możesz je wrzucić do pralki i co jakiś czas zmieniać na nowe. Znajdując się na podłodze, sprawiają, że lokum staje się bardziej kameralne i klimatyczne. 

Postaw na ciekawe ozdoby do domu

Następnymi elementami, które bardzo wpływają na odświeżenie stylu wnętrza, są obrazy, zdjęcia i wszelkie ozdoby ścienne. Można je zrobić samemu, w sytuacji gdy mamy zdolności graficzne, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tym zestawieniu wiążą się ze sporo mniejszym kosztem.

Nie zapominaj też o możliwości zdobycia obrazów od poprzednich właścicieli. Na serwisach ogłoszeniowych można trafić na prawdziwe perełki! Z pomocą i niskimi cenami przychodzą także sklepy sieciowe. Nie ma konieczności często kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że co jakiś czas je przewiesisz. Nie wierzysz? Przekonaj, jak bardzo nowe ułożenie obrazów odświeży Twoje wnętrze!

Nadaj indywidualny charakter swojemu wnętrzu

W zmianie stylu przydatne będą także świeczniki, najróżniejsze niewielkie dekoracje — talerze, patery, koszyczki itp. Tu także wystarczy zamiana miejsca albo ustawienie w nowy sposób kompozycji, aby pomieszczenie prezentowało się w zupełnie inny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie domu w podobnym stylu, dzięki czemu przedmioty będą mogły być przenoszone z jednego wnętrza do drugiego. Wówczas na pewno się nie znudzą.

Warto też docenić znaczenie roślin na wystrój pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można bardzo często wymieniać i układać w ozdobnych wazach. Nie tylko będą interesującym dodatkiem, ale także wprowadzą trochę fantazyjności oraz szyku, a także romantyzmu do lokum. 

Wyraź siebie i swoje pasje podczas aranżowania wnętrza

Dodatki, które odzwierciedlają nasze pasje i zainteresowania to fantastyczny pomysł, który nadaje naszym wnętrzom indywidualnego charakteru. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, czy rysunku, możesz oprawić swoje prace w antyramy i powiesić je na ścianie. Takie rozwiązanie może być bardzo efektowne, a jednocześnie generuje bardzo znikome koszty. Każdy miłośnik roślin przyzna z kolei, że nic nie urozmaica i nie ozdabia tak bardzo przestrzeni, jak zielone lub kolorowe kwiaty. Kochasz podróże? Z pewnością posiadasz zatem pamiątki, które przywiozłeś z ciekawych miejsc. Możesz śmiało poustawiać je w widocznych miejscach.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Ola Kubiak

Mi na przykład nie zależy na ciągłym zmienianiu wystroju. Czasami może kupie coś nowego co akurat mi jest potrzebne.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Mi na przykład nie zależy na ciągłym zmienianiu wystroju. Czasami może kupie coś nowego co akurat mi jest potrzebne.

Dodaj komentarz