W jakim celu warto zainwestować w samochodowy uchwyt na telefon?

Komentarzy:1 brak ocen

Coraz większe możliwości telefonów komórkowych powodują, że bardzo trudno się bez nich obejść, są pomocne w codziennym życiu. Obecnie nie korzystamy z nich już tylko, jak z urządzeń do łączenia się z innymi, ale bardziej niż z prywatnych komputerów, gdzie zapisane jest wszystko, co dla nas ważne. Niestety zdarza się, że używamy komórek również w samochodzie podczas jazdy, co jest bardzo niebezpieczne, między innymi z tego względu można zaoferować sobie uchwyt na telefon do samochodu.

Jak nie używać telefonu podczas jazdy samochodem

Zapewne każdy z nas używał czasem telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeżeli telefon połączony był z komputerem naszego pojazdu czy też zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to dobrze. Często jednakże bagatelizujemy potencjalne niebezpieczeństwa oraz używamy smartfony w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów, niezabezpieczony smartfon może spaść i wywołać utratę koncentracji kierowcy. Naturalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Komórka może się łatwo uszkodzić uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w trakcie jazdy zasłaniać nam ważne informacje na temat szybkości, z jaką jedziemy, czy temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej czy też w konsoli samochodu to także zły pomysł.

Czy uchwyt na telefon do samochodu to duży wydatek?

Na rynku pełno jest przeróżnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, zastosowanymi materiałami oraz jakością wykonania. Z tego względu ceny tego typu akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym niż trzymanie telefonu w dłoniach, czy luźno położonego na desce rozdzielczej.

Możemy nabyć uchwyt przeznaczony do konkretnego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dostosować do wymiarów naszego urządzenia. Wskazane jest jednakże sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Na co należy zwrócić uwagę kupując uchwyt na telefon?

Ogromny wybór uchwytów nie upraszcza wyboru tego jednego, najlepszego. Warto wiedzieć, na czym skupić się podczas przeglądania oferty, ażeby być zadowolonym z zakupu. Oczywiście warto postawić na jakość. Solidnie skonstruowany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie należy kierować się myślą, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać się będą doskonałą jakością, a nie my wydamy dużo. Żeby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być miły dla oka i wygodny dla ręki. Elastyczny na tyle, aby nie pękł przy próbach jego wygięcia z umiarkowaną siłą.

Warto zwrócić uwagę na sposób montowania uchwytu na telefon, mechanizm montujący powinien działać bezproblemowo. Dobrego wyboru możemy dokonać na podstawie oceny organoleptycznej. Satysfakcji z zakupów.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Daniel Woźniak

Uchwyt na telefon to złoto. Dzięki niemu mogę podczas jazdy częściowo obsługiwać telefon.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Uchwyt na telefon to złoto. Dzięki niemu mogę podczas jazdy częściowo obsługiwać telefon.

Dodaj komentarz