Wyposażenie domu w określonym stylu krok po kroku

Brak komentarzy brak ocen

Pomysłów i inspiracji na wspaniały dom jest mnóstwo. Można wybrać określony styl i w całości go użyć albo pomieszać i dodać kilka stylów jednocześnie. Zależy to od tego, co nam się podoba. Jest jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania. Mianowicie są to dodatki, bez których wnętrze wygląda smutno i surowo. Dlatego tutaj potrzeba poświęcić więcej czasu na przemyślenie. Niezależnie od wybranego wystroju, zawsze warto dodać kilka elementów uniwersalnych!

Zasady panujące podczas wystroju wnętrz w stylu skandynawskim  

Styl skandynawski, jak samo określenie mówi, ma sporo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską, jak również szwedzką. Jest bardzo popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz olbrzymią dostępność przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można kupić dosłownie wszędzie – w sklepach sieciowych, na targach lub zaleźć nawet na strychu u babci. Urządzając dom w stylu skandynawskim, wskazane jest zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa nadzwyczaj istotną rolę. Lampa jednakże nie powinna być duża, a także wytworzona z naturalnych materiałów.

Kolejnym dodatkiem, który świetnie wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia w skromnej formie. Można w nich wstawić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale również interesujące grafiki czy plakaty.

Zasady panujące podczas wystroju wnętrz w stylu glamour 

Glamour to przede wszystkim połysk oraz wytworność. Z reguły ten styl kojarzy się z luksusem, dlatego przy doborze elementów dekoracji powinno się postawić na dodatki charakteryzujące się wysoką jakością. Podstawowymi kolorami w tym przypadku są biel i czerń, jednak często oprócz tego, dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak uprzednio nadmieniliśmy, w tym przypadku istotny jest przede wszystkim blask, dlatego powinniśmy postawić na wyraziste oświetlenie. Perfekcyjnym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami oraz kryształkami, które fajnie podkreślają światło. Poza tym nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale dodatkowo wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Zasady panujące podczas wystroju wnętrz w stylu marynistycznym 

Urządzenie mieszkania w stylu marynistycznym nie jest trudne, albowiem mamy dużo możliwości. Dominujące kolory to biały, beżowy, błękitny oraz granatowy. Na ścianie możemy powiesić prawdziwe wiosła, na komodzie postawić zabytkową lampę rybacką, a na stole kompozycje z rafy koralowej. Przy telewizorze mogą stać figurki mew, statków bądź marynarzy albo przepiękne muszelki i w taki sposób nawiążemy do stylu morza.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz